Şirketimiz Özüm Gıda San. Ve Tic A.Ş.,  1994 yılında Türkiye’nin en verimli tarım alanlarının merkezi olan Kütahya’da faaliyete geçmiş olup, bugün 4300 metrekare açık alan üzerine kurulu 2100 metrekare kapalı alanda üretim yapmaktadır.

Zengin bir makine parkuruna ve modern bir üretim tesisine sahip olan Özüm Gıda, Kütahya’da konumlanmış olması itibariyle, hem meyve tedariğinin yapıldığı lokasyonlara, hem iç pazarda hizmet verdiği sektörlerin tüketicilerine, hem de ihracat limanlarına yakın olmanın avantajından yararlanmaktadır.

Ürün porföyünde konserve meyve ve meyve şekerlemeleri, marmelat, konsantre içecekler ve meyve suları bulunduran Özüm Gıda, mevsiminde toplanmış ve özenle seçilmiş meyveleri en hijyenik şartlarda işleyerek yurt içi ve yurt dışı pazarlarındaki tüketicilerine sunmaktadır.

Ürünlerinin iç satışını perakende, otel, restoran, cafe, pastane ve yemekhane gibi toplu tüketim kanallarına sunmakta olan Özüm Gıda, ihracat taleplerini de özel markalı etiketler ile karşılamaktadır. Aynı zamanda gıda firmalarının ara mamül ve işlenmiş yarı mamül ihtiyacına yönelik üretimler de gerçekleştirmektedir.